понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 50
home Хроника

Потпишал дека ќе седи во самоизолација, но излажал

Потпишал дека ќе седи во самоизолација, но излажал

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против Д.В.(35) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 25.10.2021, полициски службеници извршиле контрола и не го пронашле пријавениот во својот дом и покрај тоа што при влез во државата потпишал изјава за самоизолација и добил Решение од Државниот санитарен и здравствен инспекторат.

Коронавирус