сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 5
home Хроника

„Порше“ преполно со мигранти удрило во банкина на автопатот Смоквица- Демиркапија

„Порше“ преполно со мигранти удрило во банкина на автопатот Смоквица- Демиркапија

На 24.10.2019 во 03.00 часот на автопатот А1, во правец од Смоквица кон Демир Капија, било пронајдено патничко возило „Порше“ со скопски регистарски ознаки, кое удрило во банкините.

Во близина биле пронајдени 14 мигранти од Авганистан, без документи за идентификација. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус