четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 86
home Хроника

Порше кое вреди вртоглава сума на пари одземено среде автопат од полицијата во Тетово- причината многу едноставна (ФОТО)

Порше кое вреди вртоглава сума на пари одземено среде автопат од полицијата во Тетово- причината многу едноставна  (ФОТО)

Нерегистрирано Порше денеска е одземено од страна на полицијата во Тетово.

Станува збор за Порше во сопственост на 31 годишен жител на Џепчиште, а истото не било регистрирано повеќе од 6 односно 15 месеци.

Возилото е одземено околу 15 часот на автопатот Тетово-скопје.

По овој основ, инаку во Тетово досега се одземени околу 3о-тина возила.

ЕУРО 2020

Македонија