четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 78
home Хроника

Поранешен македонски градоначалник почина од Ковид-19

Поранешен македонски градоначалник почина од Ковид-19

Мазлум Хасан, поранешниот градоначалник на Општина Центар Жупа, почина како последица од компликации од Ковид-19. Хасан почина на 52-годишна возраст.

Веста за смртта на Хасан ја потврди и градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука.

Денес ја примивме тажната вест за смртта на поранешниот градоначалник на ц. Жупа, Мазлум Хасан. Изразуваме најдлабоко сочувство до семејството на починатиот и Бог да им даде сабур. Го молиме Господ на Мазлум да го награди со Џенет ин ша Алах., напиша на својот Фејсбук, Дука.

Локални избори 2021