недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Поради страшна сообраќајна несреќа во целосен прекин сообраќајот на патот Кавадарци – Неготино

Поради страшна сообраќајна несреќа во целосен прекин сообраќајот на патот Кавадарци – Неготино

Поради сообраќајна незгода на регионалниот пат Кавадарци – Неготино, пред село Марена, сообраќајот е во целосен прекин, информира Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот е во прекин од 21:10 часот.

Коронавирус