понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 72
home Хроника

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Кратово – Страцин, кај Превалец

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Кратово – Страцин, кај Превалец

Од 16:10 часот сообраќајот е во прекин на патот Кратово – Страцин кај местото Превалец, поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Коронавирус