петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 176
home Хроника

Поради расправија за девојка, малолетник завршил во Градска- еве ги деталите

Поради расправија за девојка, малолетник завршил во Градска- еве ги деталите

Во СВР Скопје вчера во 17.05 часот било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен малолетник со телесни повреди од остар предмет.

По преземени мерки било констатирано дека настанот се случил околу 16.00 часот на ул.„Џон Кенеди“, а малолетникот бил повреден од друг малолетник поради расправија за девојка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.