среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 140
home Хроника

Поради поседување на марихуана маж од Куманово доби кривична

Поради поседување на марихуана маж од Куманово доби кривична

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.И.(34) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 18.01.2021 во Куманово, од страна на полициски службеници, при извршен преглед над М.И. била пронајдена и одземена марихуана.

ЕУРО 2020

Македонија