недела, 26. септември 2021. Вести денес: 70
home Хроника

Поради недоразбирање настанал хаос во скопска кафеана- се степаа четири момчиња, па реагирала полицијата

Поради недоразбирање настанал хаос во скопска кафеана- се степаа четири момчиња, па реагирала полицијата
фото-илустрација

На 22.02.2020 во 03.05 часот во СВР Скопје било приајевно дека во угостителски објект на ул. Димитрие Чуповски поради претходно недоразбирање дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.И.(19) и М.С.(19) од една страна и Х.А.(20) и Ф.Ј.(21) од друга страна сите од Скопје.

Сочинети  се записници за констатиран прекршок по чл. 11 од ЗПП ЈРМ, информираат од МВР.

Коронавирус