вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 62
home Хроника

Поради метадон: Приведени две лица од Пробиштип

Поради метадон: Приведени две лица од Пробиштип

На 07.12.2021 во 10:15 часот на ул.„Миро Барага“ во Пробиштип, полициски службеници од Полициската станица Пробиштип ги лишиле од слобода И.Ј.(38) и Д.М.(33), двајцата од Пробиштип, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени шишиња со метадон.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус