четврток, 30. март 2023. Вести денес: 136
home Хроника

Поради меѓусебно нетрпение за време на полицискиот час се степале- жител на Крушопек нападнат од тројца сограѓани

Поради меѓусебно нетрпение за време на полицискиот час се степале- жител на Крушопек нападнат од тројца сограѓани

На 07.06.2020 во 12.50 часот било пријавено дека во село Крушопек, Ј.Ј.(55) од с.Крушопек, скопско, поради меѓусебно нетрпение, бил физички нападнат од Н.Ј.(61), Б.Ј.(39) и Б.Ј.(35), сите од село Крушопек.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат од МВР.