недела, 2. април 2023. Вести денес: 32
home Хроника

Поминал со повреди на неколку места: 20 годишно нападнато од кучиња скитници на кејот на Вардар

Поминал со повреди на неколку места: 20 годишно нападнато од кучиња скитници на кејот на Вардар

Вчера во 20:45 часот во Полициската станица Ѓорче Петров Д.И.(20) пријавил дека на 20.07.2018 година околу 18,30 часот додека се движел по кејот на реката Вардар во населбата Ѓорче Петров бил нападнат од кучиња скитници.

Како што информираат од МВР, при нападот му биле нанесени повреди на левата нога и на двете раце.