сабота, 25. мај 2019. Вести денес: 86
home Хроника

Полово нападната малолетничка во Кочани

Полово нападната малолетничка во Кочани

Четиринаесет годишно девојче било полово нападнато во Кочани.

Случајот во полиција вчера го пријавил нејзиниот татко кој посочил дека половиот напад е извршен од страна на 22 годишно лице од кочанско село.

-Во Медицински центар Кочани бил извршен гинеколошки преглед на 14 годишното девојче, при што било утврдено дека над истата има извршено полов напад, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.