среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 106
home Хроника

Полов напад врз 13- годишно дете во Скопје

Полов напад врз 13- годишно дете во Скопје

Рано утринава во 02,30 часот во Полициската станица Чаир, 33-годишниот С.К од Скопје пријавил дека на 11.05.2019 година околу 21,30 часот на улица „Б.Буна“, неговото малолетно дете Е.С. (13) било полово малтретирано од детето Ј.С.

Според наводите на пријавителот, нападот престанал кога на местото на настанот се појавил братот на нападнатото дете, по што малолетникот Ј.С. побегнал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот.

Коронавирус