петок, 25. септември 2020. Вести денес: 179
home Хроника

Полициско возило на МВР удри во метална ограда на тротоар

Полициско возило на МВР удри во метална ограда на тротоар

Денеска околу 00.30 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Велес патничко возило „шкода јети“, сопственост на МВР, удрило во метална ограда на тротоар од улицата.

Повредени нема, а увид извршила екипа од СВР Велес. За настанот е известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истарги и професионални стандарди, информираат од МВР.

Коронавирус