сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 50
home Хроника

Полициско возило на МВР се судри со комбе „Ивеко“ – повредениот полицаец пренесен во болница

Полициско возило на МВР се судри со комбе „Ивеко“ – повредениот полицаец пренесен во болница

На 03.05.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода јети“, сопственост на МВР и товарно возило „ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Д. од Скопје.

Во незгодата, возачот на возилото „шкода јети“ се здобил со повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Извршен бил увид.

Коронавирус