среда, 14. септември 2022. Вести денес: 119
home Хроника

Полициски акција денеска кај Сопот – приведени двајца дилери на хероин од Прилеп

Полициски акција денеска кај Сопот – приведени двајца дилери на хероин од Прилеп

Во полициска акција на патарината кај Сопот попладнево се уапсени двајца дилери на хероин од Прилеп.

Како што информираат за МИА од МВР, повеќе детали ќе бидат соопштени утре.

-Денеска во попладневните часови, на автопатот Скопје-Велес, во близина на наплатната рампа кај Сопот, полициски службеници приведоа две лица, кај кои е пронајден хероин, информираат од МВР.

Коронавирус