сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 26
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Хроника

Полициска акција во угостителски објект – танчерки од Албанија, Русија и Украина забавувале гости

Полициска акција во угостителски објект – танчерки од Албанија, Русија и Украина забавувале гости

На 10/11.07.2021 година во времето од 23,50 до 01,00 часот, а по претходно изготвен план, од страна на инспектори од ОНТДО и УПС од ПС-Тетово извршена е акциска контрола во угостителски објект во Тетово, во сопственост на А.Б. (44) од Тетово.

При тоа затекнати се девет женски лица кои ги забавувале гостите (танчерки), од кои три биле руски државјанки, по една од Украина и соседна Албанија, и четири државјанки на РСМ. Лицата се лишени од слобода и задржани во СВР-Тетово за понатамошна постапка.