понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 151
home Хроника

Полициска акција утринава во скопско Сингелиќ

Полициска акција утринава во скопско Сингелиќ

Рано изутринава при акција на МВР, во Сингелиќ се пронајдени еден калашников, два пиштоли и големо количество на дрога.

Секторот за Недозволена Трговија на дрога и оружје по претходни сознанија упаднала во куќите на осомничените при што на различни локации успеале да запленат еден калашников, два пиштоли и големо количество на дрога.

Во моментов акцијата се уште трае.

Локални избори 2021