вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Полицијата за само 6 часа низ цела држава казнила 83 возачи за возење под дејство на алкохол

Полицијата за само 6 часа низ цела држава казнила 83 возачи за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашната вечер (13./14.01.2022) во периодот од 20.00 до 02.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Македонија, при што санкционирани се 83 возачи. Од нив 38 на територија на СВР Охрид, 26 на територија на СВР Тетово, 22 на територија на СВР Скопје…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Коронавирус