недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Полицијата во потрага – изчезна 26- годишен скопјанец

Полицијата во потрага – изчезна 26- годишен скопјанец

Исчезна 26- годишно момче од установата Завод за рехабилитација на деца и младинци во Скопје.

-Вчера околу 16.00 часот во Полициска станица Чаир, Е.Ф.(37) од Скопје , пријавил дека од установата Завод за рехабилитација на деца и младинци во Скопје се оддалечил штитеник на установата Д.Б.(26), кој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал и бил враќан од полициските службеници- соопштува полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Локални избори 2021