недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Полицијата во потрага, исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Полицијата во потрага, исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Триесет и четири годишната М.А. утринава во 4:30 часот во полициската станица Кисела Вода пријавила дека исчезнале нејзините ќерки.

Според пријавата на мајката нејзините малолетни ќерки на возраст од 13 и 14 години, вчера околу 7 часот излегле од домот и се одалечиле во непознат правец.

Полицијата информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Локални избори 2021