вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 97
home Хроника

Полицијата влезе во домот на маж во Гевгелија, поради тоа што го најде внатре веднаш го приведе

Полицијата влезе во домот на маж во Гевгелија, поради тоа што го најде внатре веднаш го приведе

На 08.12.2021 во 07:40 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Гевгелија го лишиле од слобода К.П.(41) од Гевгелија.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и  одземени кафеава прашкаста материја, повеќе шприцеви со остатоци од течност и повеќе кутии таблетки.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус