среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 114
home Хроника

Полицијата вечерва со полни раце работа: На ГП „Богородица“ запленет камион полн со марихуана

Полицијата вечерва со полни раце работа: На ГП „Богородица“ запленет камион полн со марихуана

Полицијата вечерва на граничниот премин „Богородица“ заплени камион полн со марихуана, информираат од МВР.

Инаку, денеска во Гевгелија се одвиваше уште една полициска акција за сузбивање на нелегална трговија со дрога, каде се запленети околу 200 килограми марихуана и приведени неколку лица.

Од МВР повеќе детали за овие две акции најавуваат за утре.

Коронавирус