петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Полицијата уапсила едно лице, поради разбојништво

Полицијата уапсила едно лице, поради разбојништво

На 11.01.2020 во 18,50 часот на ул. Скупи бб во близина на бензинска пумпа, поради кривично дело „разбојништво“ по чл.237 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Лишено од слобода е лицето Т. Б.(34) од Скопје.

Коронавирус