понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Полицијата трага по тинејџерка: Штитеничка од „25 мај“ нападнала девојче, па избегала од домот

Полицијата трага по тинејџерка: Штитеничка од „25 мај“ нападнала девојче, па избегала од домот

Вчера околу 15 часот пријавено е дека 14-годишна штитеничка на домот „25 мај“ се оддалечила од домот.

Претходно физички нападнала друга 12-годишна штитеничка на домот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус