недела, 26. март 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Полицијата трага по скопјанец со психички проблеми- вчера се оддалечил од домот

Полицијата трага по скопјанец со психички проблеми- вчера се оддалечил од домот

На 07.10.2019 во 01.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, Ј.С. (79) од Скопје пријавила дека од дома се оддалечил нејзиниот син Љ.С. (54), лице со психички проблеми.

Тој и претходно се оддалечувал од домот и бил пронаоѓан.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

loading...