недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Полицијата трага по штитеничка од „Ранка Милановиќ“ и две малолетнички

Полицијата трага по штитеничка од „Ранка Милановиќ“ и две малолетнички

Три лица лица меѓу кои 19-годишна штитеничка на Јавната установа „Ранка Милановиќ” во Гази Баба, и две малолетнички на возраст од 16 и 17 години од Чаир се оддалечиле во непознат правец, а случаите се пријавени во полиција.

МВР информира дека случајот со штитеничката С.Р. (19) синоќа во Полициската станица Гази Баба го пријавил социјален работник кој рекол дека таа на 10 февруари самоволно ја напуштила установата и се оддалечила во непознат правец.

Случајот со 16-годишната малолетничка по полноќ во Полициската станица Чаир го пријавил С.С.(49).  Исчезнувањето на 17-годишната малолетничка во Полициската станица Чаир вчера го пријавила нејзината роднина А.Д. (48) која рекла дека таа го напуштила домот на 16 февруари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на трите лица.

Коронавирус