четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Полицијата трага по малолетник кој избегал од домот „Ранка Милановиќ“

Полицијата трага по малолетник кој избегал од домот „Ранка Милановиќ“

На 03.07.2019 година во 01.15 часот во Полициската станица Гази Баба, социјален работник во домот „Ранка Милановиќ“ пријавил дека нивниот штитеник М.А.(17) се оддалечил од установата. Претходно неколку пати се оддалечувал и бил враќан во установата. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус