понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Хроника

Полицијата трага по исчезната жена, боледува од склероза

Полицијата трага по исчезната жена, боледува од склероза

Педесет и седумгодишниот Ѓ.Ѓ. (57) од селото Јосифово вчера во Полициската станица Валандово пријавил дека на 11 февруари од домот во непознат правец се оддалечила неговата мајка З.Н. (79) од село Горни Липовиќ, која боледувала од склероза.

МВР информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус