среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 4
home Хроника

Полицијата санкционира 113 возачи во општина Центар

Полицијата санкционира 113  возачи во општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.11) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Општина Центар изречени се вкупно 113 мерки од кои 17  за возење без возачка дозвола, 9  за нерегистрирани возила и други останати прекршоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Коронавирус