недела, 1. август 2021. Вести денес: 65
home Хроника

Полицијата регистрирала 357 прекршоци за 24 часа за неносење заштитни маски на лицето

Полицијата регистрирала 357 прекршоци за 24 часа за неносење заштитни маски на лицето

Мерката за носење лична заштита на лицето, изминатото деноноќие на територијата на целата држава, не ја почитувале 357 граѓани, соопшти МВР.

Од полицијата апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19. (МИА)

Коронавирус