среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Полицијата пронашла марихуана во возило на кумановчанец

Полицијата пронашла марихуана во возило на кумановчанец

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.З.(53) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 27.01.2021 во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово извршиле преглед над пријавениот и во неговото возило и пронашле марихуана.

ЕУРО 2020

Македонија