понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Хроника

Полицијата пронајде дрога во домот на скопјанец

Полицијата пронајде дрога во домот на скопјанец
илустрација

СВР Скопје поднесе кривична пријава против  А.М.(38) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 09.12.2020, од полициски службеници од Единицита за недозволена трговија при СВР Скопје, при извршен претрес во домот на А.М. биле пронајдени и одземени хероин и марихуана.

ЕУРО 2020

Македонија