четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 64
home Хроника

Полицијата приведе уште еден полски навивач: Се опијанил, па правел хаос во скопски хотел

Полицијата приведе уште еден полски навивач: Се опијанил, па правел хаос во скопски хотел

На 07.06.2019 година во 04:30 часот од хотел во Скопје од страна на полициски службеници приведено било лицето М.К.(35) од Р.Полска поради нарушување на јавниот ред и мир.

Лицето е приведено по пријава дека во алкохолизирана состојба  прави проблеми во хотелот.