среда, 21. април 2021. Вести денес: 170
home Хроника

Полицијата приведе скопјанец во Градски парк, ова е причината

Полицијата приведе скопјанец во Градски парк, ова е причината

На 30.01.2021 во 15.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градски парк го лишиле од слобода Д.Т.(25) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус