сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 81
home Хроника

Полицијата приведе млада девојка – еве што пронашла кога ја претресле

Полицијата приведе млада девојка – еве што пронашла кога ја претресле

На 16.07.2021 во 21.30 часот од полициски службеници од СВР Тетово – ОВР Гостивар лишена е од слобода М.И.(27) од гостиварски Вруток, бидејќи при преглед кај неа, на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, бил пронајден и одземен кокаин.

Таа е приведена во полициска станица и по документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус