понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 180
home Хроника

Полицијата приведе маж од Тетово, пренесен директно во затвор

Полицијата приведе маж од Тетово, пренесен директно во затвор

На 27.05.2019 година околу 14:20 часот на улица „Цветан Димов“ во Тетово, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Ј.А.(41) од Тетово, осуден на затворска казна од две години и шест месеци.

По приведувањето тој бил предаден во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

Коронавирус