понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Епидемија на лажни флешери кои се користат за избегнување на полициски контроли (ВИДЕО)

Епидемија на лажни флешери кои се користат за избегнување на полициски контроли (ВИДЕО)

Две лица се приведени во Полициската станица Чаир откако со лажни флешери се обиделе да избегнат полициска контрола.

Приведените вчера околу 21:30 пуштиле флешери откако полициските службеници им сигнализирале за да застанат на проверка. Биле сопрени кај кружниот тек во Бутел, а бегале кон улица Цветан Димов  – каде што биле фатени.

Во време на пандемија од коронавирусот и полициски час во Македонија се појави и епидемија на лажни флешери кои се користат за избегнување на полициски контроли во време кога во сила е забраната за движење.

Епидемија на лажни флешери во време на пандемија

Gepostet von Maxim.mk am Sonntag, 5. April 2020

 

Коронавирус