среда, 22. септември 2021. Вести денес: 128
home Хроника

Полицијата претресе угостителски објект во Охрид, некој ќе одговара поради тоа што беше пронајдено

Полицијата претресе угостителски објект во Охрид, некој ќе одговара поради тоа што беше пронајдено

Денеска (02.08.2021) во периодот од 02:30 до 04:30 часот полициски службеници од СВР Охрид во содејство со Единицата за брзо распоредување, по добиена судска наредба, извршиле претрес во угостителски објект и помошни простории на бул.„Туристичка“ во Охрид, при што на стојалиштето од катот била пронајдена и одземена ќеса со бела прашкаста материја.

По расчистување и документирање на случајот ќе следува поднесок.

Коронавирус