петок, 30. септември 2022. Вести денес: 90
home Хроника

Полицијата откри насад со вртоглава бројка на стебла канабис – речиси било невозможно да не се забележат покрај бројните туристи во Охрид

Полицијата откри насад со вртоглава бројка на стебла канабис – речиси било невозможно да не се забележат покрај бројните туристи во Охрид

Полицијата во текот на вчерашниот ден приведе две лица откако во нива во охридско, според првичните информации, се откриени 890 стебла канабис.

Од МВР за МИА потврдуваат дека во текот на вчерашниот ден е спроведена акција од Одделот за сериозен и организиран криминал и СВР Охрид.

Имало и претреси на повеќе локации, а повеќе детали од полицијата најавуваат во текот на денот.

Коронавирус