понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 111
home Хроника

Полицијата не попушта- еве колку казни пишала за 24 часа поради не носење на заштитни маски

Полицијата не попушта- еве колку казни пишала за 24 часа поради не носење на заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.08.2020 година) на територијата на Република Македонија  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 423 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.

loading...