вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Полицијата најде хероин кај две лица од Свети Николе

Полицијата најде хероин кај две лица од Свети Николе

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против С.Н.(34) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба на наркотични дроги“ и против Ј.Н.(30) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 04.05.2020 во Свети Николе, полициски службеници извршиле преглед над пријавените и пронашле хероин.

ЕУРО 2020

Македонија