понеделник, 16. мај 2022. Вести денес: 114
home Хроника

Полицијата на територија на СВР Тетово за 4 часа казнила 23 возачи за непропуштање пешаци

Полицијата на територија на СВР Тетово за 4 часа казнила 23 возачи за непропуштање пешаци

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (28 јануари) од 11 до 15 часот, презеле 23 мерки (Тетово 20, Гостивар 3) против возачи кои не пропуштиле пешак на пешачки премин.Во рамките на овие активности биле откриени и санкционирани и 13 други видови сообраќајни прекршоци, кои биле заокружени со соодветни поднесоци.

СВР Тетово и во наредниот период ќе продолжи со вакви и слични активности и апелира до возачите секогаш да ги пропуштаат пешаците односно да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Коронавирус