четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Полицијата на само еден автопат казни 122 возачи за брзо возење

Полицијата на само еден автопат казни 122 возачи за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (20.02.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на автопатот Гевгелија – Куманово, при што санкционирани се 122 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената.

Од нив, 19 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возило со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволеното.

Qatar 2022