среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Хроника

Полицијата казни 56 лица поради неносење маска

Полицијата казни 56 лица поради неносење маска

Министерството за внатрешни работи соопшти колку казни напишале во изминатото деноноќие поради неносење маски.

-Во текот на изминатото деноноќие (20/21.06.2021) на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 56 прекршоци, информира МВР.

Коронавирус