среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 128
home Хроника

Полицијата кај странец нашла фотографии од воен објект кај Криволак

Полицијата кај странец нашла фотографии од воен објект кај Криволак

На излезот од капијата на армискиот полигон „Криволак” – Неготино, вчера сопрен бил полски државјанин Х.Л.Р. (54) кај кого биле пронајдени фотографии од воениот објект.

По наредба на јавен обвинителлицето било приведено и задржано за понатамошна постапка.