сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Полицијата го застана на автопат, па доби кривична пријава

Полицијата го застана на автопат, па доби кривична пријава

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против М.С.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотички дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 25.05.2021 на автопатот Кичево-Скопје, при извршена контрола, полициски службеници кај пријавениот пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус