вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 148
home Хроника

Полицијата фати кумановка која во поштенско садаче остава сомнителен предмет, еве зошто е уапсена

Полицијата фати кумановка која во поштенско садаче остава сомнителен предмет, еве зошто е уапсена

СВР Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против М.К.(24) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 17.10.2019 во влез на зграда на ул.„11-ти Октомври“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја забележале пријавената како во поштенско сандаче остава сомнителен предмет.

По извршен преглед, во поштенското сандаче била пронајдена марихуана, по што М.К. била лишена од слобода.

Коронавирус