недела, 19. септември 2021. Вести денес: 88
home Хроника

Полицијата фати кумановец, по тоа што го најде кај него веднаш го уапси

Полицијата фати кумановец, по тоа што го најде кај него веднаш го уапси

СВР Куманово поднесе кривична пријава против О.С.(41) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 22.04.2021 во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле марихуана, амфетамин и метилен-диоксиметаамфетамин .

Коронавирус